ChatGPT, z powodu swojej popularności frustruje ostatnio sporą liczbę potencjalnych nowych użytkowników.

W ciągu ostatnich kilku dni pojawiły się liczne doniesienia od osób, które chciały założyć nowe konto na stronie ChatGPT, ale nie mogły tego zrobić ze względu na przeciążenie systemu.

To co widzieli użytkownicy to komunikat, który brzmiał: „Chat GPT is at capacity right now”. Zasadniczo oznacza to, że serwis jest przeciążony. Serwery obsługujące ChatGPT są bardzo kosztowne w eksploatacji, a OpenAI najwyraźniej wprowadziło limity na ich wykorzystanie po niesamowitej eksplozji zainteresowania usługą.

Ale dobra wiadomość jest taka: nie musisz czekać na ChatGPT Pro, czyli płatną wersję, która będzie działać zawsze, beż przerw i z całą dostępną mocą.!

Istnieją już dwa inne, dojrzałe chatboty, które są zbudowane na algorytmie GPT-3 tak jak ChatGPT i są alternatywami dla tego popularnego serwisu.

Tak bym napisał, gdybym uczestniczył w programie afiliacyjnym tych programów, ale nie uczestniczę. Tak naprawdę nie są żadnymi alternatywami, ale zawsze stanowią jakąś namiastkę zamiennika na czas niedostępności ChatGPT. Cudów nie oczekujcie, ale zajrzeć warto.

Swoją drogą zauważyłem jak potężny potencjał uzależnienia ma ChatGPT. Jak łatwo przyzwyczaić się do usługi, która potrafi udzielić szybkiej odpowiedzi na dowolne pytanie. Wyobrażacie sobie jeszcze życie bez Google? Śmiem tutaj stwierdzić, że kiedy ludzkość już przyzwyczai się do korzystania z asystenta AI, to nagła jego niedostępność będzie odbierana nie jak, powiedzmy brak możliwości korzystania z Google, nawet nie jak brak internetu w ogóle, ale raczej jak nagłe oślepnięcie, połączone z przeprowadzeniem zabiegu kalozotomii.

To zasmuca mnie w kontekście smutnej przyszłości zjawiska „wolnej woli” w epoce AI, ale o tym zrobię chyba kolejny, krótki wpis.

Po tej dygresji, przejdźmy do rzeczy!

Jasper Chat

Jasper rozumie 29 języków. Możesz więc rozmawiać po polsku.

Podobnie jak ChatGPT, Jasper Chat posiada rozległą wiedzę w niszowych i zaawansowanych tematach tylko do lata roku 2021 r. Jasper Chat jest w stanie rozmawiać o skomplikowanych tematach w najdrobniejszych szczegółach.

Chatsonic


ChatSonic, od firmy Writesonic, według ich deklaracji został specjalnie opracowany, aby pokonać wszystkie ograniczenia ChatGPT.

ChatSonic jest profesjonalną alternatywą dla ChatGPT, która skupia się na automatyzacji i tworzeniu treści. Korzysta z Google’s Knowledge Graph, dostarczając dokładnych i aktualnych informacji na temat bieżących wydarzeń i tematów w czasie rzeczywistym!

To z powyższych dwóch akapitów, to twierdzenia writesonica. Ja wcale nie jestem takim entuzjastą, ale sprawdźcie sami. Coś tam ten Chatsonic rozumie i odpowiada, nawet po polsku, ale do ChatGTP to mu dalekoooo.

Może być ratunkiem dla zrozpaczonych copywriterów, którzy już się przyzwyczaili do tego, że ich praca polega nie na pisaniu tekstów, ale na pisaniu promptów, zobowiązali się na jutro rano „napisać” 200 poradników o pielęgnacji paznokci i włosów po ondulacji i teraz sami (bez AI) muszą wymyślać historie o nagłej chorobie babci, umierającej w zalanym przez sąsiada z góry mieszkaniu, własnej złamanej nodze i strasznej ambie, która przyszła i zjadła wszystkie pliki z dysku.